Promienniki ciepła, nazywane również promiennikami podczerwienie

Promienniki ciepła, nazywane również promiennikami podczerwienie to urządzenia, które znajdują coraz szersze zastosowanie. Jeszcze do niedawna niewiele osób wiedziało o ich istnieniu, obecnie montuje się je w domach jednorodzinnych oraz pomieszczeniach użytkowych.

Promienniki na podczerwień

Ogrzewanie elektryczne z wielu powodów cieszy się sporym zainteresowaniem, chociaż ceny prądu niestety nie spadają. Większe rachunki za energię elektryczną są rekompensowane przez dużo większy komfort. Istnieje kilka rożnych sposobów wykorzystania elektryczności do wytwarzania ciepła, na przykład maty grzewcze i piece akumulacyjne. Do najbardziej nowoczesnych należą tak zwane promienniki ciepła.

Zastosowania promienników

Promienniki działają na podobnej zasadzie jak słońce – emitują promieniowanie, które ogrzewa obiekty. Sprawia to, że osoby znajdujące się w pomieszczeniu ogrzewanym podczerwienią czują przyjemne ciepło, nawet jeśli temperatura powietrza jest stosunkowo niska. Gdzie można wykorzystać takie rozwiązanie? Tak naprawdę praktycznie wszędzie. Promienniki doskonale sprawdzają się na przykład w różnego rodzaju halach i magazynach. W takich pomieszczeniach nie ma zazwyczaj konieczności utrzymywania bardzo wysokich temperatur. W przypadku tego typu konstrukcji montaż tradycyjnego centralnego ogrzewania, następnie utrzymanie sprawnej instalacji jest związane z ogromnymi kosztami. Promienniki sprawdzają się również w biurach oraz lokalach usługowych, zwłaszcza tych o stosunkowo małej kubaturze.